Ekonom/ka

(pro podporu obchodních aktivit)

Úloha ekonoma/ekonomky spočívá v ekonomické podpoře provozních a obchodních aktivit divize.

Odpovědnost

Pracovní náplň

  • kontrola objednávek v ERP systému SAP příslušné divize (dále jen „divize“) včetně správné alokace nákladů, majetku a skladových položek
  • namátková kontrola věcné i formální správnosti přijatých daňových dokladů v souladu se schválenými objednávkami, a vydaných daňových dokladů divize dle platné legislativy a vnitřních předpisů SUEZ
  • kontrola včasného předání schválených účetních dokladů divize do finanční účtárny
  • aktivní spolupráce s odpovědnými zástupci divize a finanční účtárnou při řešení nedostatků podkladů pro zaúčtování
  • kontrola ekonomických výstupů / reportů divize, spolupráce s ŘD, VPO a OMO divize při jejich zdůvodnění a nalezení způsobu řešení zlepšení ekonomických výsledků
  • asistence a ekonomické vedení při přípravě a zpracování rozpočtu divize
  • spolupráce při plánování, přípravě a realizace investic v divizi
  • ekonomická podpora provozních a obchodních aktivit divize
  • ekonomická podpora zajištění efektivního ekonomického řízení na úrovni divize a ekonomická podpora pro zajištění vykazování věrných ekonomických výsledků divize
  • spolupráce na řešení / řešení svěřených rozvojových projektů SUEZ, řešení ekonomické stránky odběratelsko-dodavatelských vztahů v rámci svěřených projektů
  • podílí se na řešení největších rizikových dlužníků divize, spolupracuje s centrální správou pohledávek

Profil uchazeče

Požadavky

Pictogram picture
Vzdělání

minimálně SŠ ekonomického směru

Zkušenosti
praxe v oboru 2 roky
Znalosti

výborná znalost PC a kancelářských programů (Microsoft Office)

znalost podvojného účetnictví a souvisejících předpisů

znalost daňových zákonů a předpisů

řidičský průkaz sk. B

Kompetence

  • pečlivost
  • důslednost
  • samostatnost
  • objevování a orientace v informacích
  • zvládání zátěže
Rozvoj

Další osobní růst

  • možnost seberealizace a dalšího odborného i osobního růstu
  • účast na firemním vzdělávacím programu
Nejčastěji vyhledávaná slova
Top