Společnosti LyondellBasell, SUEZ a Samsonite uvedly ve spolupráci kolekci zavazadel z recyklovaných plastů

Při příležitosti Dne Země připadající na 22. dubna uvede společnost Samsonite na trh kolekci cestovních kufrů vyrobených z vysoce kvalitních recyklovaných plastů. Společnosti LyondellBasell a SUEZ se rozhodly zhodnotit společné zkušenosti v oblasti recyklace a využití zdrojů a pomoci ve spolupráci se známým výrobcem zavazadel při historicky první podobné inovaci ve zmíněném odvětví.
Díky vysoce kvalitním a odolným produktům se Samsonite stal vedoucím výrobcem zavazadel na trhu. Zaměstnanci společnosti Samsonite se zaměřují na inovaci a rozvoj, přičemž neustále pracují na vývoji nových materiálů a technologií tak, aby zákazníkům mohli nabídnout komfortní a lehké designové produkty, které jsou vždy funkční a zároveň udržitelné.
Za účelem zachování přírodních zdrojů a snížení environmentálních dopadů plastového odpadu se společnost rozhodla uvést na trh zeleno-šedou edici kufrů S´Cure ECO, která je kompletně vyrobená z druhotných surovin. Jedná se o první kufr vyrobený z již jednou použitého plastového odpadu: skořepina kufru je vyrobena z recyklovaného polypropylenu (PP) dříve používaného k balení produktů, vnitřní tkanina pak z recyklovaných PET lahví. Koncový produkt je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale i lehký a odolný pro ten nejlepší možný zážitek z cest.
Druhotnými surovinami jsou tzv. QCP, tedy Quality Circular Polymers, které pocházejí z holandského závodu na recyklaci spravovaným společnostmi LyondellBasell a SUEZ. Finální produkt poté dovyvinula společnost Samsonite s využitím znalostí SUEZ v oblasti oběhového hospodářství a technologií na produkci plastů společnosti LonydellBasell.
Limitovaná edice 300 zavazadel byla k 22. dubnu uvedena na evropský trh.