Voda

VHS Benešov disponuje novým čistícím vozem s recyklační nástavbou

Začátkem roku 2021 se vozový park Vodohospodářské společnosti Benešov, s.r.o. rozšířil o nový čistící vůz s recyklační nástavbou v hodnotě více než 8 mil. Korun bez dph. Zvoleno bylo řešení od české společnosti IBOS a.s. se sídlem v Českých Budějovicích usazené na podvozku Tatra T 158 Phoenix 6x6.

Díky recyklační nástavbě, která umožňuje zpětné nasání a, po přefiltrování, následné znovupoužití vody z čištění, dochází k výraznému zefektivnění práce kanalizačního vozu. Snižuje se četnost doplňování vody pro čištění, tím dochází k časovým i provozním úsporám a zároveň se snižuje ekologická stopa činnosti.

Výhodou je i možnost uzavření hrubého filtru hydraulickým víkem a tím absolutně odstavit celou recyklační soustavu v případě práce s velmi znečištěným odpadem. Nástavbu je možné jednoduše ovládat řídícím panelem s 9ti barevným intuitivním displejem nebo rádiovým dálkovým ovládáním AUTEC.

Z pohledu bezpečnosti obsluhy vozu je stroj vybaven množstvím bezpečnostních prvků včetně kamerového systému pro monitorování prostoru před a za vozidlem, boční kamery u řidiče a boční kamery na straně spolujezdce. Stroj tak plně odpovídá vysokým bezpečnostním standardům skupiny Suez a soudobým trendům v oblasti bezpečnosti práce.