Společnost SUEZ se zavázala uplatňovat vysoké etické standardy.
Naše hodnoty jsou založeny na čtyřech základních principech, které jsou definovány v Etické chartě: požadavek, závazek, odvaha a spolupráce.
V praxi tyto čtyři základní principy nacházejí uplatnění ve třech okruzích, kde společnost SUEZ působí:
Skupina, kterou tvoří zaměstnanci, akcionáře a společnosti skupiny SUEZ
trh, kde udržujeme vztahy se svými zákazníky, dodavateli, partnery a konkurenty
životní prostředí, které nás obklopuje v zemích, kde působíme.
Kromě Etické charty zveřejňujeme také příručky a postupy zaměřené na vyjasnění těchto pravidel a zajištění jejich dodržování.
Abychom potvrdili náš závazek k etickým hodnotám, jsme rovněž členem iniciativy Globální kompakt (Global Compact), která je založena na 10 zásadách Globálního kompaktu OSN, a je jednou z nejpokrokovějších iniciativ (COP Global Compact Advanced). Jsme také členem francouzské sekce Transparency International.
Etická charta společnosti SUEZ
Praktická příručka společnosti SUEZ: Etika v obchodních vztazích
Řízení oblasti etiky
Přísné a efektivní
Výbor pro etiku a udržitelný rozvoj představenstva společnosti má za úkol sledovat politiku v oblasti etiky a zajistit, aby zaměstnanci respektovali individuální a kolektivní hodnoty, které jsou základem našich aktivit.
Politiku v oblasti etiky koordinuje generální tajemník, který je manažerem pro záležitosti etiky na úrovni Skupiny. Zavádění této politiky zajišťuje síť asi 30 pracovníků pro záležitosti etiky, jejichž úkolem je implementovat politiku v rámci příslušných subjektů a dohlížet na to, aby všechny otázky a upozornění související s etikou byly řádně řešeny.
Zodpovědné lobování: záležitost transparentnosti a integrity
Lobování stále více přitahuje pozornost zúčastněných stran. Za účelem posílení praktik zodpovědného lobování jsme v roce 2013 přijali interní kodex chování v souladu s Etickou chartou, který obsahuje osm klíčových závazků pro každého zaměstnance nebo konzultanta lobujícího v našem zájmu.
Udržujeme neustálý dialog s veřejnými institucemi na místní úrovni a na národní, evropské a mezinárodní úrovni.
Společnost SUEZ, která se zavázala k transparentnosti, je zapsána v rejstříku zástupců zájmových skupin (Register of Interest Representatives) jednajících s evropskými institucemi a každoročně zveřejňuje velké množství informací na webových stránkách Evropské komise a francouzského parlamentu, jako jsou například informace o oblastech zájmů Skupiny nebo o nákladech spojených s činností zástupců vzhledem k evropským institucím (osobní náklady, členské příspěvky placené profesním sdružením, externí poskytovatelé služeb).
Plán společenské obezřetnosti
Zavádění silnější společenské obezřetnosti
Skupina pokračuje ve svém úsilí a každým rokem zvyšuje svůj příspěvek k obecnému prospěchu a své společnosti zároveň podporuje ve směru jejich rozvoje a transformaci Za tímto účelem se společnost SUEZ v roce 2017 zavázala k přípravě plánu společenské obezřetnosti k řízení svého dopadu na místní prostředí.
Součástí tohoto plánu je identifikace všech ohrožení lidských práv, zdraví, bezpečnosti a životního prostředí, ke kterým by mohlo dojít v rámci hodnotového řetězce naší skupiny, jejich zmapování, stanovení priorit a zahájení těch nejvhodnějších preventivních a nápravných opatření.
Kontakt na manažera pro záležitosti etiky
Máte-li jakékoliv dotazy týkající se etiky, obracejte se na manažera Skupiny pro záležitosti etiky.